Menü
Sepet


Gizlilik & Güvenlik


Sahte e-postalar genellikle "Kimden" satırında Turan-World logosunu ve sahte bir Turan-World adresini içerir (örneğin, "Kimden: [email protected]"). Bir e-postanın gerçek görünmesi, öyle olduğu anlamına gelmez. Turan-World'den gelmiş gibi görünen sahte bir e-postayı bildirmek için, onu ek olarak [email protected] adresine iletin . İşte dikkat etmeniz gereken bazı işaretler:

                                            


                                                                                                   Sahte   Doğru 

Sahte e-postalar genellikle sizden mesaja gizli bilgilerle yanıt vermenizi ister.

Sizden e-posta yoluyla gizli bilgi vermenizi istemeyeceğiz.

Sahte e-postalar genellikle acil ve tehdit edici bir dil kullanır ve bilgilerinizi güncellemenizi veya hesabınızın askıya alınması riskini almanızı ister.

Hesabınızla ilgili önemli mesajlar ayrıca Turan-World ' deki Mesajlar sekmesinde olacaktır. Turan-World, bir e-postada şifreniz, kredi kartınız veya banka numaranız gibi kişisel verileri talep etmeyecektir.

Sahte e-postalar ek içerebilir.

E-postalarımız asla ek içermez. Ekli bir mesaj alırsanız, açmayın.

Sahte e-postalarda genellikle "Turan-World üyesine dikkat edin" gibi genel bir selamlama bulunur.

E-postalarımız genellikle sizi Turan-World hesabınıza kaydettiğiniz ad ve soyadınız ve Turan-World kullanıcı adınızla karşılar.

 

Sahte e-postalar, genellikle, sizi kandırmak ve mali veya hesap bilgilerinizi vermek için tasarlanmış sahte web sayfalarına bağlantılar içerir. Bir web adresinin gerçek bir Turan-World web sayfasına gidip gitmediğini belirlemenize yardımcı olacak bazı ipuçları:Sahte URL'lere (web adresleri) dikkat edin


Web adresi "Turan-World" kelimesini içerse bile, bu bir Turan-World sitesi olmayabilir. Gerçek Turan-World web adreslerinde ".turan-world.com/" bulunur. Nokta ile "Turan-World" arasında hiçbir şey olmayacak ve ".com" ve ilk eğik çizgiden (/) sonra hiçbir şey olmayacak.

 

Şüphe duyduğunuzda, Turan-World ana sayfasından başlayın


Turan-World'da oturum açmak veya kişisel bilgilerinizi girmek istiyorsanız, en güvenli yol Turan-World ana sayfasından başlamaktır. Tarayıcınıza www.turan-world.com yazın ve oradan gidin.

Gerçek bir Turan-World oturum açma sayfasında olduğunuzdan emin olun

Turan-World'da oturum açmadan önce, oturum açma sayfasındaki web adresini (URL) kontrol ederek gerçekten web sitemizde olduğunuzdan emin olun. Diğer Turan-World şirketleri ve uluslararası siteler, oturum açma sayfaları için farklı web adreslerine sahiptir.

Uluslararası sitelerimiz için oturum açma web adresleri:

Uluslararası Turan-World web siteleri, sitenin hangi ülkeyle ilişkili olduğunu söyleyen mektuplar içerir. Örneğin, Turan-World Fransa adresleri www.turan-world.com.fr içericekdir

 SATICILARA BİLDİRİM:

 Dünyanın Turan-World 'da güvenle alışveriş yapabilmesini sağlamak için, Turan-World sistemlerine ve Turan-World sistemlerinden gelen iletişimi güvence altına almak için kullandığımız protokolleri güncelliyoruz. Turan-World'e ait olmayan bir web sitesinde bir mağazanın sahibi veya yöneticisiyseniz, lütfen ortamınızın 31 Mart 2023'e kadar TLS 1.2 kullandığından emin olun


Gerçek Turan-World sitesinde oturum açtığınızdan emin olun.Uygun bir ödeme yöntemi kullanarak ödemenizi tamamlayın.Kredi kartınızı veya diğer finansal bilgilerinizi e-posta veya metin yoluyla paylaşmayın. Doğrudan satıcıdan, ödemenizde bir sorun olduğunu söyleyen sahte e-postalara kanmayın.Turan-World dışında ödeme yaparak veya onaylanmamış bir ödeme yöntemi kullanarak daha iyi bir fiyat alma tekliflerine kanmayın.Dolandırıcılık potansiyeli nedeniyle, alıcıların ve satıcıların Turan-World dışında satış yapmasına izin vermiyoruz. Bu satışlar Geri Bildirim, iletişim bilgileri talepleri veya Turan-World'ün sorun çözme hizmetleri için uygun değildir.Turan-World  ürün satıcının açıklamasına uymuyorsa satın alma fiyatını ve orijinal nakliye ücretini kapsar.  Nakit, çek ve havaleler Turan-World Para İade Garantisi kapsamında değildir.Doğrudan satıcının banka hesabına para aktarmayın. Bunun yerine, paranın iki elektronik hesap arasında transfer edildiği e-point gibi güvenli bir ödeme sitesi kullanın